czwartek, 24 marca 2016

Systemy złośliwe

"Problemy, w których rozwiązaniu mają pomóc budowane złożone systemy są zwykle „problemami złośliwymi” (Rittel i Webber, 1973). „Problem złośliwy” to taki skomplikowany problem, w którym jest tak wiele powiązanych ze sobą bytów, że nie istnieje jego ostateczna specyfikacja. Prawdziwy charakter problemu objawia się dopiero w miarę opracowywania rozwiązania."

Znalezione u Jarka: TDD – czy same testy to wymagania? który argumentuje jak zwykle celnie i bez potrzeby dobijania drugim strzałem:)

6 komentarzy:

Phpbb pisze...

Ten "problem złośliwy" ostatnimi czasy spędza mi sen z powiek.. Ehh, życie informatyka jest ciężkie ;)

vsdata pisze...

Obcując z komputerami i z oprogramowaniami często spotykam systemy złośliwe, ale wystarczy odrobina chęci i można je pokonać.

Carol g pisze...

Dzień dobry. Może mógłby Pan doradzić do jakiej firmy consultingowej warto byłoby się udać w celu dobrania customowego systemu ERP. Rozważamy to co proponują na tej www, ale na razie główny argument za to fakt, że jest to firma z Wrocławia. Zna Pan może ich systemy?

Adrian Moczyński pisze...

Fajnie napisane. Pozdrawiam i gratuluję.

Rafał Walkiewicz pisze...

W mojej ocenie warto sprawdzić https://www.intalio.pl/pl to jeden z liderów, jeśli chodzi o wdrożenie systemu Zimbra.

Testowanie oprogramowania pisze...

Bo wszelkie testowanie oprogramowania może tylko udowodnić błędy a nie moze udowodnić ich braku parafrazując co powiedział Dijkstra