piątek, 8 maja 2015

Video: Jesteś ekspertem i co dalej?

Prezentacja "Jesteś ekspertem i co dalej? Ścisły przewodnik po materii miękkiej dla ekspertów IT - część II", którą pokazywałem na JUGach w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie i Łodzi oraz na 4Developers doczekała się porządnych slajdów i video (na warszawskim JUG).

Zajawka: https://www.facebook.com/BottegaITSolutions/videos/vb.213242472061197/964224023629701/?type=2&theater


Prezentacja 2h 20 min:)


Prezi: https://prezi.com/dllleqt07g33/jestes-ekspertem-i-co-dalej

Zainteresowanych dalszym zgłębianiem tematu odsyłam do źródeł: http://art-of-software.blogspot.com/2015/01/materiay-ze-spotkania.html 

Prezentacja jest ekstraktem z szerszego, zakrojonego na kilka dni programu: Projektowanie kariery z uwzględnieniem architektury Twojego mózgu. Tutaj opis: http://bottega.com.pl/pdf/program_architektura_kariery.pdf13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Niezłe. Naprawde niezłe. Utrzymanie zainteresowania przez 2.5 godziny robi wrażenie.

Sławek Sobótka pisze...

Dzięki za dobre słowo:)

Maciej Hadam pisze...

Lepsze niż film z Hollywood za parę milionów zielonych.
Trochę tylko smutno, że aby napisać ten komentarz muszę się mocno zastanawiać czy powinienem zaznaczyć checkbox, że nie jestem robotem.

Sławek Sobótka pisze...

dobre podsumowanie...

zagubiony pisze...

Świetna prezentacja. Musiałem ją sobie podzielić ale z pewnością zajrzę do książek. Pytanie, czy można sobie zbadać typ osobowości, w jaki sposób MY(czyt. JA) powinniśmy wchodzić we Flow, co mnie `jara` i inne cechy, o których wspominałeś? Dam sobie nawet podłączyć elektrody. W końcu jestem programistą

Sławek Sobótka pisze...

Są darmowe testy mbti https://www.google.pl/webhp?q=mbti+test
Mbti jest dyskusyjne, ale ta metryka została zamapowana na flow przez Dario N.
Nie wiem jak sprawić aby profil wyszedł w kontekście schematów zachowań w pracy... chyba musisz wykazać się dużą samodyscypliną wypełniając test z nastawieniem "jak bym to było w sytuacji z pracy?"

Tutaj znajdziesz mapowanie: http://www.amazon.com/Neuroscience-Personality-Brain-Insights-People/dp/0979868475

Qba / jakub.ozga@o2.pl pisze...

Cześć,
Bardzo fajna prezentacja. Fakt faktem bardzo długa ale warta tych 2h. Kojarze cię z DevTalka, ostatnio mówiłeś sensownie więc postanowiłem znów poświęcić ci ,,chwile" uwagi. Bardzo podoba mi się że mimo że masz wysokie stanowisko w firmie i masz ogromne doświadczenie to potrafisz wszystko wytłumaczyć na prosty chłopski rozum. Możliwe że zacznę nawet czytać twojego bloga mimo że pochodzę ze środowiska .NET.

Ostatnio zacząłem czytać Porozumienie bez przemocy które polecałeś w prezentacji, jak ci idzie nauka tego? Jak daleko zaszedłeś?

Sławek Sobótka pisze...

NVC najlepiej uczyć się na kursie z żywymi uczestnikami do okoła - takie kursy nie kosztują dużo, ale jak ze wszystkim: na prawdę czym innym jest wiedzieć coś na podstawie książki a czym innym stosować w życiu na bazie treningu.

Adam pisze...

Mimo swojej długości prezentacja jest naprawdę dobra i można z niej wynieść dużo cennych informacji. Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy.

Piotr Paradzinski pisze...

Sam spędzam sporo czasu szukając informacji nt psychologi w kontekście IT. Dlatego zaskoczyło - ile informacji pozytywnej nie miało jeszcze połączeń neuronowych w mojej głowie :)

Można Cię usłyszeć w en? Można by zarażać ludzi na większym rynku.
Zdrowia

Artur pisze...

Dzięki za prezentację, robi wrażenie, daje do myślenia :)
Na początku myślałem że będzie więcej o ścieżce kariery, jedynie wymieniłeś typ tech leadera, eksperta itd. czy będziesz temat rozwijał? Jest tu pewna korelacja, brak flow = wybranie złej ścieżki kariery ;)

Sławek Sobótka pisze...

Temat jest rozwinięty mocno w projekcie szkoleniowym: http://bottega.com.pl/szkolenia#Career

Altimi pisze...

Ciekawe ujęcie tematu, daje sporo do myślenia