poniedziałek, 19 maja 2014

Feedback - publikacja artykułów

Zapraszam do lektury nowej serii artykułów z działu Laboratorium Bottega jaki prowadzimy od początku istnienia Magazynu Programista.

Aktualnie dostępne są dwa pierwsze teksty poświęcone naszym eksperymentom z "Brakującym elementem Agile": http://bottega.com.pl/artykuly-i-prezentacje#agile

Paweł Badeński dzieli się swoimi doświadczeniami na temat feedbacku, które zdobył jako coach zespołów w ThoughtWorks, gdzie był odpowiedzialny za "misje ratunkowe" polegające na zmianie systemowej kultury pracy np. w projektach IT rządu UK.

Statystyczny człowiek dostaje w ciągu roku ok 17 minut pozytywnych informacji na temat siebie i swego zachowania. Łatwo przychodzi nam krytykowanie (źle przeprowadzone działa na cały zespół niczym sarin), ale pozytywny feedback dostajemy zwykle jedynie od babci;)

Co może zdziałać pozytywny feedback? Np. wyciska łzy u dorosłych mężczyzn ostatniego dnia warsztatów, odbudowuje morale i motywację... i takie tam... kluczowe ze strategicznego punktu widzenia sprawy:)

//=============================

W kolejnych częściach serii zajmiemy się między innymi:
  • komunikacją z biznesem - miękkie techniki prowadzenia sesji modelowania wspierające DDD
  • odbudową morale i motywacji
  • problemami z utratą pracowników i pozyskaniem na ich miejsce nowych 

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Linki do tych pdfów na temat feedbacku nie działają.

Sławek Sobótka pisze...

Dzięki. Faktycznie... był błąd w linkach tekstu (ale linki na ikonkach pdf - które testowałem - działały:)

Marek - zarządzanie nieruchomościami pisze...

Pozytywne wsparcie to element zarządzania, który pochwalał nawet Karol Adamiecki, prekursor nauki o zarządzaniu i managemencie.