niedziela, 24 lipca 2011

Domain Driven Design - prezentacja z konferencji Confitura 2011

Prezentacja jest już dostępna na Vimeo.
Miejscami kod przykładów może być mało czytelny ale przyjrzeć im się można z bliska na Prezi.

//=========================================

Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy wyrazili swe opinie w ankiecie konferencyjnej. Jest to dla mnie najcenniejsze źródło informacji. Z 22 opinii tekstowych, 20 z nich odbieram jako bardzo ciepłe i przyjazne. Wasze słowa są na prawdę motywacją do tego aby następnym razem poświęcić jeszcze więcej czasu (po obejrzeniu video uznałem, że czas należy poświęcić również na kurs emisji głosu i dykcji oraz logopedę:)

Cieszę się, że niektórym przypadło do gustu poczucie humoru - z uwagi na poprawność nie mogłem powiedzieć wszystkiego co miałem na myśli:)

Jeszcze bardziej ciesze się z tego, że kilka osób zadeklarowało chęć zgłębiania tematu.

Co do czasu trwania prezentacji, to temat jest na tyle obszerny, że podczas prezentacji można jedynie zasugerować odbiorcom kierunki do własnych dalszych poszukiwań. Stąd pojawiły się również tematy bardziej zaawansowane (potraktowane zdawkowo jako zajawki) aby skorzystali również uczestnicy znający temat główny.

Pojawił się jeden zarzut co do użycia prezi. Moim zdaniem jest to narzędzie, które pozwala doskonale pokazywać ogół jak i szczegóły na zasadzie skalowania poziomu abstrakcji. W tym konkretnym przypadku zawiódł projektor, którego ubogi zakres barw nie pozwolił na wyświetlenie schematu warstw, co mogło być mylące.

Na koniec pozdrowienia dla osoby, która uznała język prezentacji za "bardzo lakoniczny" a efekty za "przytłaczającą ilość wodotrysków" - no cóż... jestem tylko prostym programistą, który próbuje jakoś nieudolnie opowiadać o swoich doświadczeniach i przemyśleniach a braki językowe i retoryczne próbuje nadrabiać/tuszować wodotryskami;P

Rozkład ocen prezentacji:
5: 62
4: 33
3: 8
2: 1
1: 2
Średnia: 4.43396226415094

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Świetny wykład - w czym przygotowujesz prezentacje?

Sławek Sobótka pisze...

Dzięki.

http://prezi.com

Lasu aka Marek Kozieł pisze...

Ave,
Przed uznaniem prezentacji za ukończoną polecam zredukować ilość kolorów do 16bitów - nie odda to w pełni efektu pracy projektora ale zawsze może nam pomóc.

Pozdrowionka!

Sławek Sobótka pisze...

mea culpa - zapomniałem, ze w Prezi można zmieniać themes i np. wybrać bardziej kontrastowy, tak by wpasować się w "pasmo przenoszenia" projektora.