środa, 28 kwietnia 2010

Majowa ewangelizacja Software Craftsmanship


Prezentacja poświęcona tematyce Software Craftsmanship została dosyć ciepło przyjęta podczas poznańskiego 4Developers, oraz spotkała się z niemałym odzewem w community.

Dlatego uznałem, że warto kontynuować propagowanie profesji w naszej branży - szczególnie, że nasze community zaczyna coraz wyraźniej sygnalizować pewne problemy.

Zapraszam zatem wszystkich zainteresowanych tematyką Software Craftsmanship na szereg darmowych konferencji, gdzie planuję wystąpienie:

- lubelskie dni IT - 12 maja w Lublinie
- Infoshare - 14 maja w Gdańsku
- Javarsovia - 26 czerwca w Warszawie

//==================================

Cieszy fakt, ze tematyka Craftsmanship pojawia się również na JUGach: warszawskim i wrocławskim

5 komentarzy:

Tomasz Dziurko pisze...

A czy tematyka będzie taka jak na 4Developers czy będzie to kontynuacja treści prezentowanych na tej konferencji? Chodzi mi zwłaszcza o Javarsovię :)

Sławek Sobótka pisze...

Zakładam, że (o ile Kapituła uzna temat za ciekawy) większość potencjalnych uczestników zetknie się z prezentacją po raz pierwszy.

Ale jeżeli się mylę (a możemy tutaj zrobić jakąś sondę) to oczywiście tematyka może pójść dalej - dla Was wszystko:)

Łukasz "Smok" Rybka pisze...

Osobiście byłbym wielce rad (pewnie podobnie jak Tomasz), gdyby tematyka choć trochę poszła do przodu. Ale obojętnie od tego, czy będzie to replay z 4Developers, czy coś więcej to i tak nie mogę się już doczekać wykładu :)

jnb pisze...

1 czewca będę w ramach Warszawa JUG prezentował SC. WJUG to nie Javarsowia (choć sporo uczestników się pokrywa), ale ponieważ Twoja prezentacja z 4Developers mocno bazowała na "Clean Code", postaram się by uczestnikom WJUG'a pokazać głównie te aspekty SC które pomijasz (historia/manifest/efekty), by nadal miało dla nich sens uczestnictwo w Twojej prezentacji.

No chyba, że kapituła jej nie zatwierdzi, wtedy pojadę także z "Clean Code", ale szkoda by było, bo to co pokazywałeś na 4Developers było świetne i lepiej się tego przygotować nie da.

Unknown pisze...

Bądźmy optymistami. Mam nadzieję, że cała Kapituła będzie za i temat przejdzie, bo chętnie bym go zobaczył na JV 2010.