poniedziałek, 28 lipca 2008

Twoja rola w zespole

Dr Meredith Belbin opracował ciekawy test, którego przeprowadzenie na sobie może doprowadzić do ciekawych przemyśleń na temat siebie i swej roli w zespole (programistycznym na ten przykład).

Oczywiście przy tak małych testach istnieje niebezpieczeństwo, że testowany odpowiada raczej - czy to świadomie, czy nieświadomie - tak jak chciałby by go postrzegano niż tak jak jest naprawdę.
Test Belbina może wygląda niezbyt profesjonalnie, ale w najbliższym czasie opiszę spojrzenie z perspektywy psychologii, która za tym stoi. Mianowicie wydaje mi się, że 7 typów wyróżnionych w zorientowanym na techniczny team podziale Belbina ma swoje "mapowanie" na ok 17 typów osobowości w jednej z teorii w psychologii.

Póki co zainteresowanym szczegółami tego co macie pod deklem polecam arcyciekawy artykuł poświęcony metaprogramom.


//===================================
Sam byłem już jakiś czas temu testowany 2 krotnie i...
okazało się, że mój główny typ (rola) to "Poszukiwacz źródeł" (idąc za terminologią z powyższej strony) czy "Analityk Poszukiwacza" albo "Resource Investigator" (trzymając się innych źródeł)

Jako typ "secondary" (czyli taki, który jest aktywowany gdy pierwszy nie może być realizowany) wyszedł "Kreator" (za belbin.pl) lub "Innowator" (za innymi źródłami).

Moja antyrola - czyli to w czym się kompletnie sie sprawdzam to "perfekcjonista" i "implementator"

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

link do testu wymaga korekty

Sławek Sobótka pisze...

Dziekuję za zwrócenie uwagi na błąd (po prostu w linku brakowało okreslenie protokołu http - wcześniej link działał, pewnie google zmodyfikował silnik bloga).

Przy okazji wkleiłem na końcu posta link do kwestionariusza.

Anonimowy pisze...

Czy mogę prosić o ponowne zamieszczenie owego linka do strony z testem Belbina?
Z góry bardzo dziękuję.

Sławek Sobótka pisze...

O którego linka chodzi? Jezeli o tego do pliku .doc to niestety zniknął on już z servera organizacji, która go udostepniała:/