niedziela, 9 marca 2014

Dzień dziecka kiedyś się skończy...


Jeżeli myśleliście, że Uncle Bob skończył się na Kill'em All, to zachęcam do obejrzenia prezentacji na temat profesjonalizmu: http://vimeo.com/84676528.

Cytując z pamięci frywolne tłumaczenie:


~~Pewnego dnia jakiś mierny programista popełni jakiś głupi błąd, który spowoduje śmierć tysięcy ludzi. To nieuniknione. Wówczas politycy zaczną się nam przyglądać i zadadzą pytanie: jak mogliście do tego dopuścić (...) A później zrobią coś czego byście nie chcieli, zajmą się wprowadzaniem norm, standardów, ustaw, będą mówić nam w jakich technologiach możemy programować.~~

Tak więc Panie i Panowie: skupcie się, bo kiedyś wszyscy będziemy musieli programować w technologiach najmocniejszego lobbysty (który produkuje doskonałe klawiatury i przeciętne systemy operacyjne)  i merdżować kodzik w CVS;)

//=====================================

Akcje rządowe typu "każdy powinien programować" można by jednak przemyśleć...

6 komentarzy:

Piotr Błaszyński pisze...

"który produkuje doskonałe klawiatury i przeciętne systemy operacyjne) i merdżować kodzik w CVS;)"
Klawiatury lobbysty mają małe klawisze funkcyjne, ja wolę jednak logitecha. A co do merdżowania, SourceSafe dalej jest w użytku ;).

Piotr Błaszyński pisze...

"Akcje rządowe typu "każdy powinien programować" można by jednak przemyśleć... " - to dotarło do mnie przy drugim czytaniu, sęk w tym, że to nie jest akcja rządowa (za największą z takich akcji stoi MS i FB).

Wojtek (szogun1987) pisze...

Jest na szczęście iskierka nadziei, w kraju który zrobi to jako pierwszy nastąpi marazm technologiczny w IT (podobny do tego jaki mamy w branży motoryzacyjnej czy budowlanej). Pytanie czy będzie to bodziec na tyle silny by przemówić danemu państwu do rozumu.

Sławek Sobótka pisze...

Zejście do podziemia, tajne komplety;)

Anonimowy pisze...

Wole mergować kodzic w CVSie niż pisać w eclipsie.

Maciej Hadam pisze...

nie martwcie się, przyszłość jest jeszcze "jaśniejsza" niż myślicie.
Kiedyś znajdziemy się na tej stronie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Gin%C4%85ce_zawody
BTW. Nie widzę tam elektroników z lat 80-tych ;)